ساختمان سدروس

ساختمان سدروس

پروژه سدروس یکی از مجتمع‌های مسکونی زیبا و مدرن پایتخت کشورمان است. علیرضا تغابنی در این پروژه با استفاده از متریال لوکس و مدرن ترکیبی باشکوه و جذابی خلق کرده و با نمایی کاملا متفاوت نسبت به ساختمان‌های اطراف زیبایی خاصی به منطقه داده است.

پروژه سدروس، موفق به دریافت جایزه در جشنواره جهانی معماری در سال 2019 شده است.

تراس‌ها در پروژه سدروس

در دنیای امروزی زندگی شغلی و بیرونی افراد با زندگی شخصی و درون ساختمان‌های مسکونی در تضاد هستند. افراد در دورهمی‌ و مهمونی‌ها آزادی‌ها و رفتارهایی دارند که در جامعه و بیرون از منزل ممنوع است. تراس‌ها به عنوان بیرونی‌ترین قسمت ساختمان مسکونی مرز بین این تضادها هستند. یعنی هم می‌توان از فضای باز استفاده کرد هم قوانین سخت بیرونی وجود ندارد. پروژه برج باغ سدروس تلاش کرده تا از این مرز برای حل مسئله نماهای جانبی استفاده کند.

این بنا نمونه‌ی کاملی از نوآوری و خلاقیت در زمینه طراحی‌ مسکونی است که طراحی نوین را در خود جای داد.

برج باغ سدروس یادآور زیبایی و رفاه در کنار آرامش در یک ساختمان مسکونی مدرن است. تک متریال بودن نماهای اصلی و فرعی و فعال بودن تراس‌ها به این ساختمان ارزش خاصی داده است. علیرضا تغابنی در این پروژه برای پویایی نمای سوم تلاش فراوان کرده است. نمایی که اکثر معماران امروزی سعی در پیاده سازی آن دارند.

پروژه مسکونی سدروس گروه ویرا

پروژه سدروس جلوه‌ای از خلاقیت و نوآوری

مشخصات پروژه سدروس

برج باغ سدروس در منطقه سعادت آباد در خیابان مروارید واقع شده است. این ساختمان مسکونی در زمینی به مساحت 1000متر مربع با عرض 20متر و طول 50متر ساخته شده است. این بنا دارای 14 طبقه (3طبقه زیر همکف، همکف و 10طبقه روی همکف) است که شامل 18واحد مسکونی هستند. طبقات این برج شامل یک پنت هاوس لوکس و بام سبز در 10طبقه است. چینش واحدها به این صورت است که طبقات هشت، نه و ده تک واحدی وطبقات یک تا هفت، دو واحدی هستند. هم‌چنین در طبقه همکف یک دوبلکس بسیار زیبا وجود دارد.

علیرضا تغابنی و ایده پروژه سدروس

علیرضا تغابنی درباره این پروژه می‌گوید: ” پروژه سدروس تلاش می‌کند با بزرگداشت و ارزش‌گذاری مجسمه‌سازانه تراس‌ها و التهابی که این مساله در قاطعیت مرز درون و بیرون ایجاد می‌کند، به شکلی بارور به حل مسأله نماهای جانبی و شهری بپردازد، به عبارت دیگر استراتژی لایه لایه بودن پلان و حجم، تک متریال بودن کلیه نماهای اصلی و جانبی و هم‌چنین فعال بودن تراس‌ها باعث ایجاد نماهای سوم فعال در پروژه شده است.”

پروژه مسکونی سدروس واحد دوبلکس

متراژ طبقات پروژه

طبقه همکف

170 متر مربع واحد دوبلکس (2 اتاق خواب)

طبقه 1 تا 7

شش واحد غربی 145 متری (2 اتاق خواب)

شش واحد شرقی 205 متری ( 3 اتاق خواب)

طبقه 8،9 و 10

دو واحد 373 متری (4 اتاق خواب)

یک واحد 373 متری طبقه 10 (4 اتاق خواب و روف گاردن اختصاصی)

امکانات

170 متر مربع لابی

کافی شاپ

280 متر مربع استخر و باشگاه مجهز

جکوزی، سونای خشک و بخار

اینترنت پرسرعت

پارکینگ31

بام سبز

باربیکیو

حیاط مشجر

ساختمان سدروس
نمای پروژه مسکونی سدروس گروه ویرا
پروژه مسکونی سدروس علیرضا تغابنی